Vítejte na stránkách firmy CASEA

  • výroba, distribuce D/A převodníků a zesilovačů
  • Modifikace a vylepšení Hi-Fi audio zařízení
  • Opravy Hi-Fi audio zařízení
  • Renovace zesilovačů, přehrávačů a převodníků
  • Poslechové studio s upravenou akustikou

Naši snahou je přenést emoce hudby do vašich domovů.

Dodržení sousloví High Fidelity, tedy vysoká věrnost, je naším posláním při vývoji nových konstrukcí. Na druhou stranu jsme schopni a ochotni úpravou přístrojů, možná na úkor nekompromisní zvukové pravdy, posunout zvuk do oblasti preferované vkusem posluchače. Ve všech přístrojích Casea jsou použity moderní koncepty snoubící se s nekompromisním provedením. V oblasti modifikací se nám daří eliminovat nedostatky konstrukcí komerčních výrobků. Tuningem zesilovačů,  přehrávačů a převodníků doladíme zvuk vašich přístrojů k lepšímu, individuálnímu, hudebnímu obrazu.

 

Nová modifikace Oppo 105 / 205 (výměna původního spínaného zdroje za lineární regulovaný a od léta 2019 nová modifikace mk2 převodníku přehrávače.

 

K poslechu a prodeji u nás ve studiu jsou tyto značky:

Casea,  Sroll, Gato Audio, ProPower,  Golden Ear, Audioquest, MIT, audioArtcable, PS Audio

Konkrétně modely:

Casea Cassiopeia - integrovaný zesilovač 2x100W

Casea Lynx - DAC

Sroll Purity - repro a propojovací kabely, USB 2.0 kabel, síťový napájecí kabel

ProPower PS15, PT15 -  filtrace síťového napětí

Gato Audio PM-6 - reproduktorové soustavy

GoldenEar Technology - Aon 3 - reproduktorové soustavy

Audioquest - repro kabely, signálové XLR RCA kabely, síťové kabely, USB kabely, sluchátka

MIT - repro kabely, signálové XLR RCA kabely, síťové kabely, USB kabely

audioArtcable - repro kabely, signálové XLR RCA kabely, síťové kabely

PS Audio - PerfectWave Power Cable

Hlavní produkty:

Casea Aquila mk2

Převodník z USB na SPDIF signál

Casea Lynx

24Bit 384kHz High Definition Audio DAC

Casea Cassiopeia

Nově nabízíme integrovaný zesilovač 2x100W

Casea Cepheus mk3

Externí DA převodník nahrazuje Cepheus mk2.

Casea Lyra digital mk2

vylepšená verze původní Lyry digital

zvýšení výstupního výkonu na 640mW(100Ω)

Nové modifikace:

Oppo UDP-205 Casea tuning mk2

Tuning povedeného nástupce.

Oppo105 Casea tuning mk2

Výměna spínaného zdroje za lineární a v létě 2019 nová modifikace Oppo převodníku mk2

Nové recenze:

Casea Lynx

Recenze převodníku Lynx počítače Intel NUC a kabeláže Sroll

obrázek
obrázek
CASEA chat:
Marek:

Dobrý den. Mám integrovaný zesilovač Denon PMA-1520 z r. 1990. Se zvukem jsem spokojený, ale . . . . jinak kvalitní vestavěný D/A převodník, který používám při poslechu hudby z počítače, zvládá frekvence pouze do 48kHz. Takže nemohu poslouchat nově pořízené kvalitní zvukové záznamy (hudba, filmy, apod.) Je u tohoto zařízení možná výměna D/A převodníku, popřípadě další úpravy? Vyplatí se tento zásah? Myslím, že nové převodníky, zpracovávající nahrávky o vysoké frekvenci, mají sice větší zkreslení, ale slyšitelné větší detaily v kvalitní nahrávce). Taky po letech už nejsou v pořádku některé regulátory - trošku to při manipulaci popraskává. Můžete mně tedy poradit, jestli se repase vyplatí? Děkuji za radu. Marek

admin:

Do tohoto modelu zesilovače doporučím implementovat Casea DAC. Ten nahradí původní převodník od Denonu a díky tomu bude zesilovač podporovat samplovačky až do 192kHz přesně jak předpokládáte. Budete tedy schopen přehrávat moderní formáty a navíc ve vyšší kvalitě než přes původní DAC. Zesilovač jsme schopni kompletně zrenovovat, vyměnit dosluhující součástky, případně vylepšit včetně robustních repro terminálů, síťové zásuvky atd. Pro více informací napište email nebo zavolejte.


Lukáš:

Dobrý den pane Vráno, chci se zeptat na generálku a vylepšení zes. Lexicon LX-7 (Crown amp.), rok 2005, zatím funguje bez problémů, jsou již, ale slyšet větráčky, zřejmě ložiska, občas je slyšet lupnutí při zapnutí, trochu brumí. Potřeboval by také vyčistit. Popřípadě k úpravě výměna reprosvorek jaké používá (marantz, rotel). Orientační cenu mi prosím zašlete na mail. Děkuji

admin:

Renovaci popřípadě tuning jsme schopni u tohoto modelu realizovat. Detailní informace jsem zaslal emailem.


Tomáš:

Dobrý den pane Vráno, mám integrovaný zesilovač Musical Fidelity M6si, který má XLR vstupy. Šly by tyto vstupy přepojit tak, aby zesilovač na těchto vstupech fungoval jako koncový? Zesilovač má sice HT Bypass, ale pouze na RCA vstupech. Díky za odpověď

admin:

S velkou pravděpodobností to půjde. Pro upřesnění musím mít zesilovač na stole. Pokud budete mít o úpravu zájem tak napište email nebo nejlépe zavolejte.


Vlastik:

Dobrý den.Mám sluchatkový zesilovač(kopie beyerdynamic a1).Lze jej předělat,aby šel ovládat dalkovým ovládačem.Co je k tomu třeba.V.R.Děkuji

admin:

Můžete nám poslat fotky vnitřku zesilovače emailem? Nejprve musím vidět konstrukci a hlavně místo uvnitř zesilovače.


Roman:

Dobrý deň vlastním zosilnovac yamaha a-s801 a chcel by som ho trochu vylepšiť hlavne basovej zložke chyba udernost čo by sa dalo vylepšiť a aká by bola približne cena?

admin:

U tohoto zesilovače Yamaha je možné vylepšit DA převodníky i obvody samotného zesilovače. Pro přesnější popis potřebujeme mít zesilovač u nás. Napište email nebo ještě lépe zavolejte a probereme detaily.


Michal Kolář:

Zdravim, je mozne Luxman SQ 707 ii? sestelovat a co je treba vymenit? Diky

admin:

Jedná se o krásný vintage kousek z konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. U takto starých přístrojů je žádoucí vyměnit všechny součástky, které podléhají stáří jako elektrolytické kondenzátory, trimry, relé atd. Dále je potřeba zaměřit se na kontakty přepínačů, které je potřeba rozebrat a regenerovat. Stejně tak konektory. Nad rámec běžné renovace jsme schopni vyměnit repro terminály za kvalitní robustní a stejně tak místo obyčejné síťové dvojlinky síťovou zásuvku. Zesilovač je potřeba vyčistit a nastavit. Po těchto úpravách mu vrátíme chuť do života a zesilovač Vás pak po řadu dalších let odmění pohodovým retro zvukem, na který někteří posluchači nedají dopustit.


Jarda:

Dobrý den, je možné vylepšit stereo receiver Onkyo TX-8270?

admin:

Přestože jsme tento model na stole ještě neměli tak dle dostupných informací je tu velká pravděpodobnost vylepšení zvuku. Dokonce na více frontách. DAC, zesilovač, zdroje. Ideálně zesilovač k nám doručit osobně nebo poštou. Případně mohu zajistit kurýra. Jak budeme mít zesilovač možnost detailně prozkoumat tak můžeme probrat detaily. Pro více informací nám napište email nebo zavolejte.


David:

Dobrý den. Uvažuji o nějakém upgradu CAmbridge audio DAC magic plus. Zesilovač mám Cambridge audio CXA80. Má smysl zasahovat i do zesilovače? Ovlivní taky nějak výrazně zvuk? Ještě poslední otázka: Jak tyto tuningy vychází cenově? Děkuji za info

admin:

DAC Magic Plus jsme schopni významně zvukově vylepšit.Již jsme to dělali několikrát a jednoznačně to doporučím. Tento DAC má velký potenciál. Zesilovač CXA80 taktéž. Cena se odvíjí od rozsahu modifikace. Pro více informací nám prosím napište nebo zavolejte.


Roman:

Dobrý den,úprava/tunning Denon 3930,doporučení?Díky Roman

admin:

Dělali jsme několikrát. Poměrně slušný základ i čipy DAC. Slabší stránkou jsou analogové filtry díky čemuž je zvuk plochý a slitý bez čistoty. Zvuk tohoto přehrávače umíme významně zvednout. Pro více informací nám napište nebo zavolejte.


Dan:

Dobrý den, mám možnost dostat se k posledním high end zesilovači od Technicsu SE-A7000, ale nefunguje, zdroj se nezapne. Cokoliv dalšího nejsem schopen zjistit. Myslíte, že byste to byli schopní dát dohromady? Zesilovač je jen 100V pro japonsko a vyžaduje stepdown transformátor.

admin:

Je to krásný stroj. Budeme se snažit ho opravit. 100V není překážkou.


Ondra:

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda by jste byl ochoten se pustit do opravy mého zesilovače - Abrahamsen V2.0UP. Koupil jsem ho z druhé ruky z Norska. Bohužel je poškozený. Při vyšším zesílení vypnou oba kanály. Není to ale tak, že by byl zesilovač v limitaci, opravdu je to jen trošku hlasitější poslech, žádný rachot.. musí tam být něco špatně. Původně jsem myslel, že jde o teplotní ochranu, ale to se bohužel nepotvrdilo, chová se to stejně i zastudena. Po vypnutí a rychlém zapnutí to stále nehraje, musí se mu dát tak minuta oddech, pak naskočí a vše hraje zase normálně. K zesilovači se bohužel nejspíš nedá sehnat schéma, jedná se o malovýrobce z Norska. Výrobce mi neodpovídá na mé dotazy ohledně servisu, asi proto, že se jejich výrobky prodávají je ve Skandinávii. Myslíte, že byste mi mohl pomoci a podívat se na to? Děkuji za ochotu, Ondřej Tremer

admin:

S velkou pravděpodobností to budeme umět opravit. Poslal jsem Vám email.


David:

Dobrý den. Vlastním zesilovač Denon PMA S10 MkII. Rád bych se informoval na případnou „repasi“. Přepínač vstupů mi samovolně přeskakuje mezi vstupy, jako by si nemohl vybrat ten správný. Potenciometry výšek, basů i balance také nepracují plynule a stoprocentně. Rád bych zesilovač uvedl do plně funkčního stavu. Je to u Vás realizovatelné? Děkuji za odpověď.

admin:

Tento model jsme už renovovali a vylepšovali a doporučím to. Vámi popisované závady jsou nám známy a umíme je odstranit. Zesilovač je to poctivě konstruovaný a v rámci retro má jednoznačně co nabídnout. Pro více informací zavolejte nebo napište.


Martin:

Dobrý vecer.Vlastnim cd prehrávač Marantz cd6005.Kolko by stala implementacia DAC Casea Sirius s rca a xlr výstupmi.Vopred ďakujem za odpoveď.Martin

admin:

Implementace DAC Casea Sirius 3 do Marantz CD6005 stojí 14000Kč RCA a 17000Kč XLR+RCA. Jinak tento přehrávač pro přestavbu doporučím. Výsledek stojí za to. Nový laser je dostupný. Pro více informací prosím zavolejte nebo napište email.


Matěj:

Zdravím Vás, chci se zeptat, jestli by výsledná zvuková kvalita těchto reproduktorů https://www.tiphardware.cz/edifier-r1700bt-a42025.html nějak profitovala ze zapojení jednoho z Vašich zesilovačů do řetězce. Jsem lajk.

admin:

Tyto reprosoustavy jsou aktivní. To znamená, že zesilovače jsou v nich obsaženy. Když mi popíšete zbytek řetězce tak se rád zamyslím nad tím, co by se dalo vylepšit.


robert:

Dobrý den, vlastním zesilovač Electrocompaniet ECI-1, bylo by možné do něj aplikovat symetrické výstupy a zda by to mělo přínos a smysl vzhledem ke stáří a investici a vzhledem k připojení K CD Creek CD53 s vaším převodníkem Sirius 2. Děkuje Robert

admin:

Předpokládám, že jste měl na mysli XLR vstupy a ne výstupy. Pokud nejste vybaven kvalitními XLR kabely nebo nemáte extrémní podmínky přenosu tak si nemyslím, že by mělo smysl v tomto případě spolu se Sirius přecházet na XLR.


Martin:

U mého Denona DVD-5000 nejde o laser, spíš uvažuji o modernizaci elektroniky, pokud je smysluplná.

admin:

Přehrávač je to solidní, robustní konstrukce a doporučím modifikaci převodníku, přesněji výstupních obvodů a filtrů, hodin a napájecích obvodů v cenovém rozpětí mezi 5000-12000Kč. Pro více informací nám prosím napište nebo lépe zavolejte. Probereme detaily.


Martin:

Dobrý den, mám stařičký Denon DVD-5000, má smysl s ním činit ještě nějaké úpravy a upgrady? Díky za radu, MM

admin:

Cena laserové jednotky pro tento přehrávač je cca 4000Kč plus poštovné z Německa plus práce. Vzhledem ke stáří přehrávače mi oprava nepřijde moc rentabilní.


milan: milan.palenca:

Dobrý den,dlouhá léta jsem používal cd přehravač Denon DCD1400. Již pár let leží chtěl by zřejmě vyčistit přehraje dvě skladby a dál se neposune. Má cenu do tohoto typu investovat, ve své době to byl dobrý přehravač. Na jakou investici bych se měl připravit. s pozdravem Palenčár

admin:

Cena laserové jednotky pro tento přehrávač je cca 4000Kč plus poštovné z Německa plus práce. Vzhledem ke stáří přehrávače mi oprava nepřijde moc rentabilní.


Jumbo :

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda se vyplatí předělat CD přehrávač Marantz 5005 a nebo prodat a koupit jiný za cenu tuningu, když by se předělal v jaké cenové kategorie by byl děkuji za odpověď.

admin:

Modifikaci tohoto přehrávače jednoznačně doporučím. Svého času jsme si jej vybrali a dávali do nových kusů naše převodníky Sirius. Nejlepší varianta, implementace Sirius 3 do Marantze, přijde na 14000Kč. Můžeme implementovat i Lynx. Lze provést i menší tuning dle rozsahu za cenu od 3000 - 8000Kč. Výhodou je dostupnost laserových jednotek pro tyto modely. Máte li o úpravu přehrávače zájem zavolejte nebo napište email.


Zdeněk Hrdý:

Dobrý den.Moc děkuji za odpověď,pokoušel jsem Vám odepsat emailem,ale asi se něco nepovedlo.Z Vaší nabídky mě zaujala přestavba na čistý transport a používat převodník cambridge.Mohl by jste mi napsat rozpočet té přestavby.Děkuji a s pozdravem Z.Hrdý

admin:

Odpovídal jsem Vám dvakrát. Zřejmě to spadlo do spamu. Zkontrolujte to prosím. Je na Vás telefonický kontakt?


Zdeněk Hrdý:

Dobrý den.Mám MARANTZ CD6005,poměrně chválený cd přehrávač a přehrávám ho přes CAMBRIDGE CXA80. Zajímalo by mě vylepšení některých součástek k dosažení lepšího zvukového projevu u MARANTZE přidání XLR výstupů a případná cena přestavby.Děkuji

admin:

Nabízí se tři možné varianty. Začnu od té nejlepší a tou je implementace DAC Casea Sirius 3 s RCA a XLR výstupy. Tento převodník nahradí ten původní od výrobce a přehrávač to zvukem významně posune vpřed. Další možností je tuning původního převodníku a napájecích zdrojů přehrávače. Třetí možností je udělat z Marantze kvalitní CD transport, implementovat modul digitálního výstupu a hodin Casea AlphaCentauri. Tím bude zajištěn transport digitálních dat z CD přehrávače ve vysoké kvalitě do převodníku v zesilovači Cambridge CXA80. Tento DAC v zesilovač pak dále vylepšit. Hodně záleží, kolik chcete do vylepšení sestavy investovat financí a jaké propojení preferujete. Já doporučím implementaci DAC Sirius 3 a do zesilovače hrát analogem přes XLR, který preferujete. Detaily a ceny bude dobré probrat po telefonu nebo emailu.


Josef:

Dobrý den, rád bych se zeptal. Mám obstarožní marantz PM 7000 - už jsme spolu 16 let, je plně funkční, určitě bych chtěl osadit externím napájecím kabelem a vyměnit reprosvorky. Nevím ale, jaké další úpravy by si zasloužil, abych se zvukově posunul. Nebo jestli má spíš smysl netunit a poohlídnout se za zbytkovou cenu zesilovače ceny za tuning po něčem jiném? Pokud za tu cenu bude vůbec adekvátní náhrada. Děkuji za odpověď.

admin:

Tento model jsme renovovali a doporučím to. Adekvátní náhradu za zbytkovou cenu budete těžko hledat. Montáž síťové zásuvky a kvalitních repro terminálů není problém, osadíme je. Stejně tak ostatní dosluhující součástky jako jsou relé, elektrolyty, trimry atd. Můžeme provést i tuning a tím vylepšit zvukové vlastnosti zesilovače. Jak jsem už psal, na tomto zesilovači jsme z kraje roku dělali a je vypracován postup prací, které si zaslouží. Pro více informací nám zavolejte nebo napište.


Josef:

Dobrý den. V současnosti poslouchám hlavně vinyl, ale mám i sbírku CD, které hraji na letitém Denon CDR 1000 (CD recorder). Byla by možná jeho repase a upgrade v přiměřené cenové úrovni ? Děkuji předem za odpověď.

admin:

Ano, je to možné. Máte li rád vinyl tak můžeme zvuk přehrávače ladit tímto směrem. Nejprve je potřeba zkontrolovat v jaké kondici je laser a pak zvážit možnosti renovace/modifikace. Pro více informací napište nebo zavolejte.


Tom:

Dobrý den, mám momentálně možnost koupě zaselilovače Marantz PM 14 MKII Ki, který byl u vás upgradovaný. Vzhledem k tomu, že jsem klasickou 14ku vlastnil by mně zajímalo, jakým směrem se posunul, změnil zvuk po vaší úpravě. Co si pamatuji, původní 14ka byla taková dost měká. Momentálně bych ho, hrál na reprosoustavách z 80tých let Acoustic Research 98ls. děkuji za odpověď

admin:

Po renovaci je zvuk tohoto Marantze živější, otevřenější s lepším prostorem. Přesto pokud mám porovnat s jinými značkami tak patří k těm s pohodovějším, jemnějším projevem. S uvedenýma repro to chce vyzkoušet. Pokud si to sedne tak to může být hodně zajímavé. Po konstrukční, hlavně mechanické stránce jsou tyto zesilovače hodně zajímavé a je tady jasně vidět jak se dělalo, investovalo dříve a jak je to dnes.


Robi:

Dobrý den, mám možnost kupit 7-ročny cd prehravac Cambridge audio 840c. Chcem sa opýtat ci by bolo vhodne u tohto prehravaca nejaky repas alebo nejake vylepsenia popr.ci nie su poruchove.Dakujem

admin:

Tento přehrávač je dobrá volba. Vůbec celá osmičková řada Azur je vcelku povedená. Mám na mysli i zesilovače. Na jednu stranu používá kvalitní komponenty a na druhou je degradována levnými a nekvalitními s nízkou životností jako elektrolyty, relé, rotační kodéry atd. Azury běžně upravujeme, levné komponenty nahrazujeme kvalitními. Předcházíme tím možným budoucím závadám a zlepšujeme i zvukový projev. U těchto komponent mimochodem obvodově velmi dobře navržených se to určitě vyplatí. Nabízí velmi příjemný poměr cena/zvuk. Máte li další otázky zavolejte nebo napište email.


Rastislav Šemrák:

Dobrý den, chcem sa informovať ohladom poruchy zosilovača Vincent SP997 a možnej úprave prípadne modyfikácii týchto monoblokov. Porucha sa prejavuje niekedy zatial na jednom monobloku a to pri vypnutí od napájania zosilovača dochádza k počuteľnému zopínaniu a vypínaniu výstupného relé, a to cca 3,4x zasebou. Prípadne aké by boli orientačné náklady na servis a možnú vami navrhovanú modifikáciu monoblok. Ďakujem za iformáciu, pozdrav Rastislav Rastislav Š.

admin:

Odpovězeno emailem.


unived micindev:

zdravim, je u vas mozny servis starsieho zosiku Rotel RA-930AX? Potenciometre to uz maju za sebou a zislo by sa ho celkovo prezriet. diki, s pozdravom UM

admin:

Možné to samozřejmě je a rádi se na Rotel podíváme. Je tady velká pravděpodobnost, že zesilovač bude dál sloužit k Vaší spokojenosti. Napište nám email nebo zavolejte, probereme detaily.


Robert Valošek:

Dobrý den, mám ještě dotaz k CD přehrávačům Pioneer. K modifikaci zv je vhodnější zvolit Pioneer PD J06 nebo případně novější PD-10? Děkuji za Váš čas. Valošek

admin:

Je to skoro jedno. Oba přehrávače lze významně vylepšit po zvukové stránce. Pokud je možnost volby běžte do PD-D6.


Zdeněk Hrdý:

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Četl jsem na Vašich stránkách o vylepšení zvukové i zdrojové části cd přehrávačů a moc mě to zaujalo. Mám cd PIONEER PD-S707 a nechce se mi ho poslat do pryč a kupovat nový.Tak by mě zajímalo co by to obnášelo,jak ten repas tak i cena.Děkuji za odpověď a s pozdravem Zdeněk Hrdý.

admin:

Tady je to bez debat. Modifikaci doporučím. Ideálně implementace převodníku Casea Sirius 3(14000Kč) nebo alespoň lokální modifikace zdrojů, výstupních obvodů a hodin (3000 - 8000Kč).


David:

Dobrý den, vyplatí se upgrade CD přehávače Technics SL-PG470A? Děkuji.

admin:

Pokud máte velké množství CD nosičů tak z hlediska CD přehrávače se vyplatí implementovat DAC Casea Sirius 3. Transport je to solidní a místa je v něm dostatek.


RV:

Dobrý den, vyplatí se modifikace předzesilovače BVaudio P1SE?

admin:

Tento předzesilovač jsme ještě podrobně nezkoumali. V případě zájmu nás kontaktujte. Poslechneme jej a probereme možnosti.


Pavel:

Zdravím , děláte i tuning zvuku u reproduktorů ? u mých heco aleva gt 202 mi chybí středy , šlo by přepracovat výhybku ?

admin:

Provádíme i modifikace reproduktorových soustav. Úpravy vyhýbek, nová kabeláž a tlumení. Pro více informací nám zavolejte nebo napište.


Robert Valošek:

Dobrý den, vyplatí se ještě dnes upgrade CD přehrávače Pioneer PD J6 na úroveň PD9 nebo v té cenové kategorii případně výše? Děkuji a nashledanou Robert Valošek

admin:

Jednoznačně se to vyplatí. Pioneer PD9 patří k těm našim povedenějším tuningům a v případě PD6 to platí taky. Modifikovaná PD6 bude hrát výrazně lépe jak původní PD9. Pro více informací nám napište nebo zavolejte.


beny:

Dobrý den, potřebuji vyměnit DAC v SACD přehrávači Sony BDP-S580. Bylo by to možné?

admin:

Dobrý den, nejsem si jistý, jestli se do tohoto přehrávače naše převodníky díky malému vnitřnímu prostoru vměstnají. Spíš bych uvažoval o úpravě původních převodníků a zdrojů. Pro více informacích nás kontaktujte emailem nebo lépe telefonicky.


Eddie:

Dobry den, Vlastnim zosilovac Vincent SV237, a chcem sa spytat ake upravy by ste navrhoval. Popripade ci by sa vstavany USB DAC dal zamenit s Casea DACom (aby mal USB aj opticky vstup) Dakujem.

admin:

Pro přesnou odpověď potřebuji mít tento model na stole, ale už teď mohu říct, že jej lze vylepšit výměnou součástek v signálových cestách a ve zdrojích za kvalitnější typy. Pokud bude v zesilovači dostatek místa tak je možné implementovat DAC Sirius 3 a zachovat USB a optický vstup. Zavolejte mi a probereme detaily.


Sebo:

Dobrý deň prajem, rád by som sa opýtal na Vašu úpravu zosilňovača Pioneer A-400X. Tiež som jeho majiteľom a zaujímalo by ma: 1./ aký výsledok/zmenu na zvukovom prejave a vlastnostiach ste dosiahli Vašou úpravou 2./ koľko táto úprava stála 3./ či je možné a s akými nákladmi upraviť ovládanie hlasitosti na diaľkové ovládanie Ďakujem za odpoveď.

admin:

Dobrý den, A-400X je povedený model a modifikaci doporučuji. 1. po modifikaci je znatelný progres ve všech směrech přes celé frekvenční pásmo. Lepší detail, pevné a mohutné basy. Jednoznačně definovaný prostor nahrávky. Zvuk není plochý, hudba baví. 2. podle rozsahu od 3000 - 12000Kč 3. u tohoto zesilovače je použitý specifický potenciometr hlasitosti a navíc je kolem něj nedostatek prostoru pro větší verzi s motorem a převodovkou. Tady to nevidím moc reálně. V případě zájmu o modifikaci nám zavolejte nebo napište email.


Adam Boledovič:

Dobrý deň prajem, rád by som sa opýtal, či je možné a či je zmysluplné a aké úpravy na digitálnom zosilovači PRIMARE i22. Ak je to možné aspoň z časti prediktovať -aké zmeny by bolo možné očakávať. Ďakujem a prajem veľa úspechov.

admin:

Konkrétně tento model digitálního zesilovače jsme nedělali, ale po zkušenostech s modifikací digitálního Rotelu a analogových Primare A30, které hodnotím velmi kladně jsem modifikaci i22 velmi kladně nakloněn. Můžete zastavit u nás se zesilovačem, nebo jej poslat. Zjistím detaily a domluvíme se co za kolik a s jakým efektem bude dobré udělat.


Jiří Vaněk:

Nedá mi to a musím doplnit kamarádův předešlý dotaz, který trochu nešťastně zkopíroval v naší komunikace. Po velice příjemném překvapení z u Vás provedené modifikace mojí yamahy ax-892 se chtěl dotázat, jestli by mělo smysl podobným způsobem upravit/vylepšit jeho zesilovač technics su-vx720. Děkuji za pochopení

admin:

Technics měl ve svých jednotlivých konstrukcích zesilovačů poměrně velké rozdíly. Některé byly povedenější více, jiné méně. Nevybavím si přesně jak je na tom SU-VX720. Můžete se zesilovačem k nám zastavit? Případně ho poslat. Pak budeme vědět více.


Stanislav Loudín:

Má podle Vašeho názoru provádět úpravu na zesilovači Technics SU-VX720?


Adam:

Pro majitele digitálních zesilovačů: Máte starší model? Neváhejte a nechte si udělat upgrade! Nebude litovat! Já si dnes dovezl upravený Rotel RB-1562 a neslyšel jsem hrát tak dobře svoji sestavu vubec nikdy.


Jiří Engliš:

Četl jsem o tuningu Pioneer PD9. Měl jste někdy možnost slyšet nebo nahlednout do přehrávače PD-50? Chtěl bych zachovat přehrávání hlavně SACD, ale i tak je to přístroj za 15 tis. Kč. To asi nebude dosaženo kvality PD-9, že?

admin:

Pioneer PD-50 jsme v minulosti dělali. Jednalo se o jednodušší tuning. U PD-D9 se jednalo o rozsáhlejší modifikaci a patří k těm více povedeným. PD-50 je koncepčně zjednodušená oproti D9 přesto u ní lze vhodnou úpravou ve výstupních obvodech a zdrojích vylepšit zvuk. Dopředu nemohu potvrdit, jestli se modifikovaná 50ka vyrovná upravené D9ce, ale významný přínos u ní modifikace určitě přinese.


Petr VESELÝ:

Dobrý den, jde nějak vylepšit YAMAHA BD-A1020 a nebo se jí mám raději zbavit ? Používám ji někdy na SACD disky ale navracím se zase k CD. Děkuji.

admin:

Záleží na tom jak vysoko zvukem míříte a kolik chcete investovat. Tento přehrávač umíme vylepšit. Bude hrát dobře, lépe jak CD/SACD přehrávače cenové hladiny cca 1000€. Na upravené Oppo 105 nebo 205 však stačit nebude. Do Oppo je však větší investice. Napište nám nebo zavolejte, probereme detaily.


ondřej chyba:

Dobrý den, vlastním zesilovač cambridge audio 851A, napadá vás nějaká možnost tuningu ? Nejspíš výměna kondiku za lepší, plus něco dalšího ?

admin:

CA Azur 851a stejně jako 840A jsou obvodově dobře řešené. Problém je levná součástková základna, která časem degraduje jinak povedené přístroje a vygraduje až v poruchy. Jedná se převážně o elektrolytické kondenzátory, relé, rotační kodér atd. Tyto součástky měníme za kvalitní s dlouhou životností. Současně s renovací provádíme tuning v rámci zlepšení zvukových vlastností. U modelu 851A v rámci revitalizace a tuningu měníme 124 součástek. V případě zájmu se nám ozvěte, rádi poskytneme detaily.


Maritin:

Dobrý den, šla by nějak pořešit lepší prezentace basů na Pioneer N70 jinak než kompletní výměnou DACu? Myslím např. na úrovni výstupních obvodů ..event. jinak? Díky.

admin:

U Pioneer N70 je možný tzv. lokální upgrade kdy se použije původní návrh výrobce a jednotlivě se upravují výstupní obvody, LP filtry a napájecí zdroje. Spolu s výměnou operačních zesilovačů za lepší je možné dosáhnout zlepšení nejen basů, ale celého akustického pásma. Zlepšeno bude i podání prostoru. Pro více informací nás prosím kontaktujte.


Radek:

Dobrý den, dotaz lze přepracovat cd přehrávač CA Topaz 5 nebo 10 na Sirius 3 Díky moc za odpoved

admin:

Stejně jako řadu Azur tak i řadu Topaz mohu pro implementaci DAC Casea Sirius jednoznačně doporučit. V případě zájmu napište prosím email nebo nám zavolejte.


Peter:

Zdravim mam dotaz ohledne upgrade zesilovace Yamaha mx-870 a predzesilovace cx-830.Na 870 bych rad predelal reprokonektory na babana plug a napajeci zdířku na cx-830 a to je dotas je možno nejak integrovat opticky vstup...? dekuji popřípadě doporuceny upgrade CX-830

admin:

Kvalitní repro terminály a síťovou zásuvku jsme schopni do zesilovače Yamaha vyměnit/montovat. Děláme to běžně a schvaluji Vám to. Optický vstup znamená implementaci DA převodníku což by nemusel být problém. Už jsme to několikrát dělali. Stejně tak se můžeme detailně pobavit o tuningu předzesilovače Yamaha CX-830. Detaily prosím na email nebo ještě lépe telefonicky, rád to s Vámi proberu.


Jiří Průdek:

Zdravím čtenáře. Mohu potvrdit slova pána, který u fy. Casea upgradoval svého Luxmana L410. Vylepšení mého dědkovského zesilovače Pioneer A702R je skutečně znát a investované peníze rozhodně nejsou marnou investicí. Dvacet tři let starý zesilovač po celkové repasi zvukově zkrásněl, rozjasnil se, a to vč. zvuku sluchátkového výstupu. Mohu také doporučit implementaci DAC Sírius 3, zde konkrétně do mého CD přehrávače Marantz 7003, opět s výborným výsledkem (zvuková průzračnost, prostorovost, vyjádření detailů). Na rozdíl od neustálého experimentování s různými přehrávači je DAC Sírius 3 sázka na jistotu, která na dlouhý čas odradí alespoň lehce nadprůměrného hifistu od všelijakých obměńovacích blbnutí. Do třetice a pro porovnání - upgrade CD přehrávače Pioneer PD S702, který jsem nechal realizovat už bez výměny DAC. I zde je základní vylepšení (level 1) oproti předchozímu stavu z továrny hodně znát. S DACem Sírius 3 je však výsledek o další třídu výš.


Vladimír Hájek:

Je možné udělat vylepšení u receiveru Onkyo TX-SR803E a u CD přehrávače Sony CDP-XB930QS. Co byste mi doporučili a jaká by byla cena úprav u každého přístroje.

admin:

AV receiver je proti klasickému stereo zesilovači o dost složitější zařízení a je potřeba znát přesné využití klientem. Pak je možné navrhnout úpravy a vylepšení. Může se jednat o úpravy v obvodech zdrojů, předzesilovačů, routování signálů, DA převodníků nebo koncových zesilovačů. Z toho pak bude vycházet výsledná cena za úpravy. Přehrávač Sony CDP-XB930 je z pohledu modifikace ideální přehrávač. Doporučuji nejlépe implementaci převodníku Casea Sirius 3 (14000Kč) nebo alespoň lokální modifikace zdrojů, výstupních obvodů a hodin (cca 9000Kč). Pro více informací nám zavolejte nebo napište. Rád to s Vámi detailně proberu.


Jiří Mihulka:

Dobrý den,mám cd přehrávač CA azur 550c je možná výměna převodníku za Syrius 3?Jak dlouho výměna trvá?Děkuji a s pozdravem J.Mihulka

admin:

Přehrávače Azur od CA jsou naprosto bezproblémové z hlediska implementace našich převodníků. Doba realizace je v tuto chvíli cca týden.


Tomáš:

Dobrý deň, je možné spraviť upgrade (Sirius modul, odpojiteľný napájací kábel) v tak malom CD prehrávači ako je NAD C515BEE? Keďže ide o najlacnejčí model NAD, má to zmysel? Vďaka. Tomáš

admin:

Ano, je to možné. S místem nevidím problém. Vleze se tam i kompletní napájecí zdroj pro Sirius. To, že se jedná o základní model je spíš výhoda. Laser a servo a DSP je shodný s vyššími modely, rozdíl je jen v převodnících a zdrojích pro ně. Ty se stejně odpojují nebo odstraňují z důvodu implementace DAC Casea Sirius. U těchto levnějších základních modelů je pak větší přínos nového převodníku Sirius oproti neupravenému přehrávači. Takže jednoznačně doporučím.